Суспільство

Як зрозуміти, що потрібен відпочинок?

Ще 30 років тому майже все було однаково жебраками і жили від зарплати до зарплати. Одні так і продовжують жити, інші якимось чином обзавелися мільйонами. Ми чуємо постійну мотивацію і починаємо думати про те, що якщо працювати трохи більше або включити турбо режим на кілька років, то можна багато чого досягти, вирватися з порочного кола бідності, а потім вже і розслабитися. А ще всі ці мотиватори, без кінця підштовхують до погоні за плинним щастям і достатком.

І ось робочий день стає 10-12 годин. А адже навіть комуністи суворо стежили за тим, щоб люди не переробляли і їх вистачало на довгі роки будівництва світлого майбутнього. Робочий тиждень стає 24/7 і катастрофічно не вистачає пару годин у добі.

І поки організм справляється з такими навантаженнями, люди мчать вперед, очікуючи того моменту, коли нарешті з’явиться можливість розслабитися і вискочити з цього кругообігу. Хтось звикає до такого способу життя, йому подобається постійна зайнятість, адже складається враження потрібності. Для кого-то за його психотипу така завантаженість і напруженість підходить більше, ніж розмірене і спокійне життя. Але такий спосіб життя підходить далеко не всім. І часом навіть перші симптоми хвороби, підказки організму на неприйнятні навантаження і неправильно організоване життя не сприймаються нами, як щось серйозне. І тільки коли хвороба скручує вас у баранячий ріг або психоемоційний стан стає таким, що ніяка робота вже не потрібна, люди замислюються про те, що потрібно щось змінювати. Часто лише на лікарняному ліжку людина приймає рішення: «Треба щось змінювати».

Краще, звичайно, вчитися не на своєму гіркому досвіді, а взяти для себе принцип, який описується в Біблії. Адже сам Бог 6 днів працював, а потім, із задоволенням подивившись на плід Своїх рук, сказав, що в сьомий день потрібно відпочити.

В нашій голові ніби закладено, що потрібно відпочивати тільки в тому випадку, коли відчувається крайня втома. Однак, важливим правилом довголіття та здоров’я є принцип: “Відпочивати до того, як ти втомився”. Важливо не доводити свій організм до крайніх точок знемоги, а систематично давати йому відпочивати, заповнювати ресурс. В такому стані відпочинку ви відразу відчуєте, що ваш емоційний стан стане краще, ви будете більш мудрими, зможете приймати зважені рішення і станете робити те, що хочете, а не те, що потрібно.

Не випадково в багатьох європейських країнах в неділю закриті майже всі магазини. Щоб навіть спокуси не було черговий день провести в гонці за чим-то: знижками, новою колекцією або ще чимось.

Така культура відпочинку зможе застерегти вас від хвороб фізичних і психосоматичних.

Ви скажете: “Але треба ж натиснути, напружитися! ” Заробляти більше не означає працювати більше. Адже ті, хто заробляють значно більше вас не працюють більшу кількість годин, ніж ви. Найчастіше навпаки, вони скорочують кількість часу, який витрачають на роботу. Часто питання більшого заробітку не в тому, щоб працювати більше, а в тому, щоб працювати не там.

Що я можу змінити?

Напевно більшість людей поставлять це питання в своїй безнадії. Зрозумійте, постійними перевантаженнями ви можете привести себе в такий стан, коли вам взагалі більше нічого не потрібно буде. Та ви не на що й не будете вже здатні. І ви нікому не потрібні будете в такому стані.

Ви не здатні помічати блакитне небо над головою, по-весняному гріє сонечко, розпустилися бруньки? Вас не радують підростаючі діти? Ви забули, коли сміялися від душі і розчулювалися від своєї собаки, яка вже і не знає, що б таке зробити, щоб ви пішли з нею на прогулянку і м’ячик принесла, і поводок тримає в своїх зубах, і оченята будиночком зробила?

Вам потрібен відпочинок! Вам варто переглянути своє ставлення до себе і свого здоров’я. Хтось скаже: “Так, всіх грошей не заробиш! ” Та й не в цьому справа.

Мова не про те, щоб зійти з дистанції, перестати боротися, до чогось прагнути. Немає.

Дай Бог вам заробляти багато. Тільки не за рахунок підриву свого здоров’я! Навчитеся заповнювати свої внутрішні ресурси. Прислухайтеся до себе! Будьте в злагоді з собою.

Не можна відкладати життя на потім. Треба жити сьогодні і насолоджуватися сьогоднішнім днем. Прийняти ті умови, які є сьогодні, і в них навчитися отримувати задоволення від життя.

Це не говорить про те, що потрібно погодитися, змиритися з тим, що все завжди буде також. Але поки що це життя йде і в ній теж потрібно бути щасливим!

Відпочивайте! Зберігайте день суботній! І щоб ви були мені здорові!